• کلینیک ساختمان پردیس پلتفرم تخصصی رپورتاژآگهی تولیدکنندگان و فعالان صنعت ساختمان ایران
author 60 - 09101797990

توضیحات

کاشی حمام – کاشی و سرامیک حمام – چسب کاشی – کارخانه شیمی ساختمان
قدمت استفاده از کاشی و سرامیک در ایران به صدها سال پیش بازمی‌گردد. از دیرباز ایرانیان برای زیباسازی بناهای خود از انواع کاشی و سرامیک استفاده می‌کرده‌اند. بزرگترین سوالی که بسیاری از افراد عادی هنگام بازسازی خانه خود دارند این است که کدام یک از انواع کاشی و سرامیک حمام برای آن‌ها مناسب‌تر است؟ و یا باید از چه نوع چسب کاشی استفاده کنیم تا نتیجه نهایی با کیفیت‌تر باشد؟ در این مقاله قصد داریم تا تفاوت‌های انواع صفحه کاشی حمام را بررسی کنیم. همچنین بهترین چسب کاشی متناسب با انواع کاشی و سرامیک حمام را معرفی خواهیم نمود.

کاشی حمام - کاشی و سرامیک حمام - چسب کاشی - کارخانه شیمی ساختمان
یک حمام با کاشی و سرامیک طوسی

تفاوت کاشی و سرامیک

کاشی حمام – کاشی و سرامیک حمام – چسب کاشی – کارخانه شیمی ساختمان
پیش از معرفی انواع سرامیک و صفحه کاشی حمام است بهتر است تفاوت این دو واژه را بدانیم. کاشی در واقع ترکیبی است از سفال و انواع لعاب (گاها لعاب سرامیک) که برای زیباسازی و نما‌دادن به محیط از آن استفاده می‌شود. استحکام کاشی وابسته به جنس خاک آن و نوع لعاب کاری آن دارد. ولی به طور کلی طراحی و جنس کاشی به گونه‌ای است که بهتر است برای دیوارهایی در محیط بسته قابلیت استفاده دارد و برای کف از آن استفاده ننمود. هم‌چنین برای دیوارهایی که رطوبت محیط اطراف آن‌ها زیاد است، بهتر است از کاشی استفاده نکرد. در صورتی که الزام به استفاده از کاشی در کف دارید، بهتر است از کاشی با لعاب‌کاری و کیفیت بالاتری استفاده کنید که نفوذپذیری کمتری داشته و اصطکاک تاثیر کمتری بر آن بگذارد.
سرامیک نیز نوعی سفال است که انواع مختلفی دارد ولی به طور کلی بر پایه‌ی اکسید، نیترید، برید و کاربید است. سرامیک یک نوع سفال حرارت دیده و گداخته شده است که پیش از حرارت دیدن لعاب‌کاری می‌شود. در نتیجه‌ی کارهای گفته شده، محصول به دست آمده استحکام بیشتری دارد و می‌توان از آن برای زیباسازی کف و یا دیوار استفاده نمود.

کاشی حمام – کاشی و سرامیک حمام – چسب کاشی – کارخانه شیمی ساختمان
برای حمام کاشی بخریم یا سرامیک؟

هرکسی اولویت‌بندی متفاوتی در خرید صفحه کاشی حمام دارد. برای یکی طرح و نقش آن مهم است، دیگری به استحکام و عمر طولانی اهمیت می‌دهد و برای اکثریت هر دو مورد مهم هستند. همانطور که گفته شد هم کاشی و هم سرامیک انواع مختلفی دارند که بعضی از مدل‌های آن‌ها استحکام لازم و مناسب برای نصب در در حمام را دارند. در ادامه برخی از این مدل‌ها را معرفی می‌نماییم. نکته مهم آن است که انتخاب یک چسب کاشی مناسب می‌تواند استحکام کار شما را بسیار بالا ببرد. همچنین می‌توانید از کارشناسان تایل بای می به عنوان نماینده رسمی استان تهران جهت خرید محصولات کارخانه شیمی ساختمان راهنمایی و استعلام بگیرید

انواع کاشی مناسب نصب در حمام

در ادامه به معرفی برخی از انواع صفحه کاشی حمام می‌پردازیم که طرفداران بیشتری دارند.
کاشی لعاب دار: از این نوع کاشی برای زیباسازی دیوارهای حمام و سرویس بهداشتی می‌توان استفاده نمود. علت پرطرفدار بودن این نوعی کاشی به علت سهولت در شستشو و نفوذپذیری کم آن در برابر رطوبت است.
کاشی سنگ‌فرشی: این نوع صفحه کاشی حمام پس از نصب بندکشی می‌شود و قابل استفاده در حمام و محیط‌های مرطوب است. به علت تحمل بالای این نوع کاشی می‌توان از آن برای کف حمام استفاده کرد. این کاشی در کف راهروهای ساختمان نیز قابل استفاده است.
کاشی سرامیکی: این نوع کاشی در دو نوع لعاب خورده و بی لعاب در بازار موجود است. نوع لعاب خورده آن قابل استفاده در حمام است. بهتر است این نوع کاشی را با چسب کاشی به محل مورد نظر متصل نمایید.

کاشی حمام – کاشی و سرامیک حمام – چسب کاشی – کارخانه شیمی ساختمان

کاشی حمام - کاشی و سرامیک حمام - چسب کاشی - کارخانه شیمی ساختمان
استفاده از کاشی و سرامیک نمای ویژه‌ای به حمام شما می‌دهد.

انواع سرامیک قابل استفاده در حمام

اکثر انواع سرامیک قابل استفاده در حمام هستند. برای استفاده از این سرامیک‌ها می‌توانید از چسب کاشی ارائه شده توسط کارخانه شیمی ساختمان استفاده کنید. در ادامه برخی از معروف‌ترین مدل‌های سرامیک را معرفی می‌کنیم.
سرامیک آنتی باکتریال: از این نوع سرامیک به علت مقاومت در برابر آلودگی و اشعه‌های ماورابنفش در حمام و سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود.
سرامیک ضد اسید: این مدل به علت استحکام بالایی که در برابر مواد شوینده اسیدی دارد، یکی از پرطرفدار‌ترین انواع سرامیک در طراحی حمام و دستشوئی است.
سرامیک پرسلان: این نوع سرامیک بدنه بسیار مستحکمی دارد و به علت تحمل وزن بالا در کف و دیوارهای حمام قابل استفاده است.
نکته: طبیعتا انواع کاشی و سرامیک حمام بیشتری وجود دارد ولی در این مقاله پرطرفدارترین آن‌ها براساس تجربه‌ی کارخانه شیمی ساختمان معرفی شده است.

کاشی حمام - کاشی و سرامیک حمام - چسب کاشی - کارخانه شیمی ساختمان

کاشی حمام – کاشی و سرامیک حمام – چسب کاشی – کارخانه شیمی ساختمان
کاشی یا سرامیک؟ برای حمام شما کدام بهتر است؟

نکات تکمیلی خرید کاشی و سرامیک

علاوه بر موارد فوق که به بررسی انواع کاشی و سرامیک حمام از جنبه کیفی می‌پرداخت؛ باید سلیقه فردی و متراژ حمام را هنگام انتخاب در نظر بگیرید. کاشی یا سرامیک رنگ روشن باعث بازتر و بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شوند. هم‌چنین نور محیط تاثیر به‌سزایی در رضایت کاربر از خروجی کار دارد. در انتخاب کاشی یا سرامیک برای کف حمام یکی از المان‌های مهم در انتخاب لیز نبودن جنس آن می‌باشد. به عنوان مثال سرامیک‌های براق برای کف حمام مناسب نمی‌باشند. هم‌چنین جنس به کار رفته برای کف باید قابلیت شستشو‌ی آسان داشته باشد تا آلودگی را به راحتی بتوان از بین برد.

چسب کاشی

کاشی حمام – کاشی و سرامیک حمام – چسب کاشی – کارخانه شیمی ساختمان
پس از آنکه کاشی یا سرامیک مورد نیاز خود برای طراحی داخل حمام را انتخاب کردید؛ باید بهترین روش برای نصب آن را انتخاب کنید تا نتیجه نهایی کار کیفیت بالاتری داشته باشد. پیش از این برای نصب کاشی بیشتر از ملات سیمان استفاده می‌شد. ولی در حال حاضر چسب کاشی نتیجه بهتر و با کیفیت‌تری به کار شما می‌بخشد. چسب کاشی روشی به نسبت جدید است که استفاده از آن به مراتب ساده‌تر هم می‌باشد.
مواد سازنده چسب کاشی
چسب کاشی به علت ترکیب مواد معدنی و شیمیایی زیر، در عین سبکی ویژه‌ قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارد. این قدرت چسبندگی ویژه باعث شده که استفاده از آن روند کار را بسیار سریع‌تر و آسان‌تر بنماید. مواد به کار رفته در چسب کاشی عبارتند از:
سیمان پورتلند غیر آلی
ماسه ریز
افزودنی‌های چسبناک
کاشی حمام - کاشی و سرامیک حمام - چسب کاشی - کارخانه شیمی ساختمان
چسب کاشی انتخاب بسیار مناسب‌تری نسبت به ملات سیمان می‌باشد.

چرا باید چسب کاشی جایگزین ملات‌های سنتی شود؟

در بالا به برخی ویژگی‌های خاص این چسب اشاره شد. ولی علاوه بر موارد گفته شده باید اشاره کرد که این چسب قابلیت ضد آب نیز دارد که برای انواع کاشی و سرامیک حمام بهترین گزینه‌ است. زیرا باعث استحکام بیشتر و عمر طولانی‌تر آن‌ها خواهد شد. همانطور که گفته شد، استفاده از چسب کاشی بسیار راحت‌تر از روش‌های سنتی است. برای آماده سازی این چسب کافیست مقدار مورد نیاز را با آب مخلوط کرده و از آن استفاده نمود. این چسب در بسته‌بندی با وزن‌های مختلف آماده فروش در بازار است. با توجه به ویژگی‌های گفته شده استفاده از چسب کاشی صرفه اقتصادی زیادی برای افراد و سازندگان ساختمان دارد.
کارخانه شیمی ساختمان یکی از معروف‌ترین برندهای ارائه‌دهنده چسب کاشی می‌باشد. این شرکت با بهره‌گیری از تجارب بهترین مهندسان ایرانی محصولاتی با کیفیت تضمین شده و قیمتی رقابتی به بازار ارائه نموده است.

کاشی حمام – کاشی و سرامیک حمام – چسب کاشی – کارخانه شیمی ساختمان

راهنمای رفع خرابی انواع پکیج در کمتر از 30 دقیقه

به روز شده در خرداد 12, 1401 در 6:42 ق.ظ

آدرس

  • شهر: تهران
  • استان / کشور: تهران, تهران پردیس
  • شهرستان: پردیس
  • کشور: ایران

تماس با مشاور

مدیریت
  • مدیریت
  • 09101797990
  • 02176274005
مشاهده لیست های من

Enquire about this property