• کلینیک ساختمان پردیس جامع ترین مرجع اینترنتی خدمات طراحی ، مهندسی ، فروش ملزومات ، اجرا و پیمانکاری از زمان خرید زمین و دریافت جوازساخت تا اتمام عملیات اجرائی ساختمان و رپورتاژآگهی
author پشتیبانی و خدمات :09101797990
  • توضیحات
  • آدرس

توضیحات

خیانت زوجه و مهریه – مهریه زن خیانتکار چگونه است – مشاوره با وکیل برای مهریه زوجه
این سوال ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید که تکلیف مهریه زن خیانتکار چیست یا در چه صورت به زن مهریه تعلق نمی‌گیرد؟ همانطور که می‌دانید هنگامی که بین دو نفر عقد ازدواج صورت می‌گیرد، باعث می‌شود که زوجین حقوق و تکالیفی داشته باشند. مثلا در عقد دائم مرد موظف است که به زن خود نفقه پرداخت کند و زن هم موظف به تمکین است.
یکی دیگر از وظایف مهم مرد در عقد نکاح پرداخت مهریه به زن است. اما آیا وقتی که کانون خانواده‌ بر اثر خیانت زن در حال فروپاشی است، این تکلیف از عهده‌ مرد برداشته می‌شود؟ یا اگر زنی به همسر خود خیانت کند یا مرتکب رابطه نامشروع شود مهریه به زن خیانتکار تعلق می‌گیرد؟

خیانت زوجه و مهریه – مهریه زن خیانتکار چگونه است – مشاوره با وکیل برای مهریه زوجه
ما در این مقاله قصد داریم تکلیف مهریه زن خیانتکار را بررسی کنیم. بنابراین اول در مورد حق مهریه زن توضیحاتی می‌دهیم و در ادامه مهریه زن خیانتکار و شرایط ندادن مهریه را بررسی می‌کنیم. پس در این مقاله با ما همراه شوید.

حق مهریه زن به چه صورت است؟

خیانت زوجه و مهریه – مهریه زن خیانتکار چگونه است – مشاوره با وکیل برای مهریه زوجه
بر اساس قانون مدنی وقتی عقدی بین دو نفر جاری می‌شود، زن مالک مهریه می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی در آن داشته باشد. در واقع وقتی عقد نکاح به طور صحیح انجام شود، زن مالک مهریه می شود.
اگر مهریه زن مثلا خانه یا زمین باشد هر موقع که خواست و اراده کند، می‌تواند مهریه را مطالبه نماید و اگر بخواهد می‌تواند مهریه را به شوهرش ببخشد.
به همین دلیل، مهریه حق زن است و زن می‌تواند هر نوع تصرفی در مهریه داشته باشد.
اما وقتی زنی به همسر خود خیانت کند، ممکن است این سوال برای بسیاری از مردان به وجود بیاید که چرا با اینکه زن خیانت کرده ولی باز هم مهریه به زن خیانتکار تعلق می‌گیرد؟ با ما باشید تا در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار بدهیم.

مهریه زن خیانتکار به چه صورت است؟

خیانت زوجه و مهریه – مهریه زن خیانتکار چگونه است – مشاوره با وکیل برای مهریه زوجه
با توجه به مطالب گفته شده در بخش قبلی می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا مهریه به زن خیانتکار تعلق می‌گیرد؟ آیا یک مرد وقتی که همسرش به او خیانت کرده است باز هم موظف به پرداخت مهریه است؟

در جواب باید گفت که زمانی که عقد نکاح بین زوجین برقرار شده باشد، زن مالک مهریه است و حق مهریه به او تعلق می‌گیرد. بنابراین اگر حتی زن خیانت کرده باشد و رابطه نامشروع داشته باشد، مرد می‌تواند از زن خود در این مورد شکایت کیفری کند. اما حق مهریه زن خیانتکار همچنان سر جایش است و اگر زن مهریه‌اش را مطالبه کند، مرد وظیفه دارد که مهریه را پرداخت کند.
بنابراین برقراری رابطه نامشروع و خیانت زن باعث از بین رفتن حق مهریه زن نمی‌شود؛ چون حق مهریه برای زن در زمان عقد نکاح واقع شده است و در همان زمان مرد موظف به پرداخت آن شده است.

خیانت زوجه و مهریه – مهریه زن خیانتکار چگونه است – مشاوره با وکیل برای مهریه زوجه
البته اگر مرد متوجه خیانت زن شود و بخواهد از زن شکایت کند، زوجین می‌توانند با طلاق توافقی شرط کنند که در صورت شکایت نکردن مرد از زن خیانتکار، زن نیز مهریه خود را به صورت تمام و کمال به مرد ببخشد.
اگر عقد دو نفر قبل از این که باهم رابطه جنسی داشته باشند، به دلیل خیانت زن به شوهر یا داشتن رابطه نامشروع با شخص دیگری به طلاق منجر شود، حق مهریه زن نصف مهریه تعیین شده خواهد بود. چون طبق قانون، مهریه زن در دوران عقد نصف می‌باشد.
در نظر داشته باشید که به دلیل نداشتن ارتباط جنسی حق مهریه زن در این رابطه نصف می‌شود و هیچ دلیل دیگری حتی خیانتکار بودن زن، تاثیری در کم کردن میزان مهریه تعیین شده ندارد.

خیانت زوجه و مهریه – مهریه زن خیانتکار چگونه است – مشاوره با وکیل برای مهریه زوجه
متاسفانه در حال حاضر برخی از مردان از ترفندهای ندادن مهریه استفاده می‌کنند و مهریه زنان را پرداخت نمی‌کنند. مثلا برخی حسابی به نام زن باز می‌کنند و با واریز پول‌هایی به حساب آن‌ها مدعی پرداخت مهریه به این صورت می‌شوند.


موسسه ی حقوقی عدالت کهن اهورا با توجه به مطالب فوق الذکر، تمام آیتم های لازم برای استخدام یک وکیل خوب را دارا است و مهم ترین ویژگی موسسه حقوقی عدالت کهن اهورا روی آوردن به تخصص گرایی هر وکیل است که وکلا برای ادامه فعالیت موظفند که صرفا در دو یا سه زمینه تخصصی خود فعالیت داشته باشند تا شما با آسودگی خاطر بتوانید مشکلات حقوقی خود را به وکلای این موسسه بسپارید.
برای دریافت مشاوره حقوقی آنلاین ، از طریق پنجره واتساپ درج شده در صفحه سوالات خود رامطرح کنید . کارشناسان موسسه حقوقی عدالت کهن اهورا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی به سوالات شما عزیزان پیرامون مسائل حقوقی شما را پاسخ دهند .

تفاوت فسخ و انفساخ

موسسه حقوقی عدالت کهن اهورا / وکیل پایه یک دادگستری ملکی – حقوقی – کیفری

وکیل دادگستری

رپورتاژهای منتشرشده

خیانت زوجه و مهریه – مهریه زن خیانتکار چگونه است – مشاوره با وکیل برای مهریه زوجه

آدرس

  • شهر: پردیس, تهران, فلکه اول صادقیه
  • استان / کشور: بلوارفردوس شرق, تهران, تهران پردیس, تهران منطقه5, موسسه حقوقی عدالت کهن اهورا
  • شهرستان: 02144027652, آریاشهر, پردیس, وکیل پایه یک دادگستری غرب تهران
  • کشور: ایران

نقدی ثبت نشده است ( 0 از 5 )

یک نقد ثبت کنید

جهت بررسی وارد شوید
تفاوت فسخ و انفساخ - انفساخ چیست؟ - تفاسخ چیست - مشاور حقوقی قرارداد

ملک قبلی

تفاوت فسخ و انفساخ

ملک بعدی

فسخ قرارداد

وکیل برای فسخ قرارداد - انواع خیارات برای فسخ قرارداد - مشاوره حقوقی نحوه فسخ قرارداد - کارشناس حقوقی قراردادها