• کلینیک ساختمان پردیس جامع ترین مرجع اینترنتی خدمات طراحی ، مهندسی ، فروش ملزومات ، اجرا و پیمانکاری از زمان خرید زمین و دریافت جوازساخت تا اتمام عملیات اجرائی ساختمان و رپورتاژآگهی
author پشتیبانی و خدمات :09101797990

توضیحات

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان

چرا امروزه نورپردازی نما و جداره‌های شهری جایگاه ویژه‌ای در منظر شبانه شهرها دارد؟

نورپردازی نمای ساختمان - نورپردازی نمای ویلا - نورپردازی ساختمان دوطبقه - نورپردازی نمای برج - اجرای نورپردازی نما - هزینه نورپردازی نمای ساختمان

تیم طراحی و اجرای کلینیک ساختمان پردیس درخدمت شماست(((09101797990)))

زندگی شهری و ضروریات آن موجب شده تا بخشی از زندگی اجتماعی افراد و حضور آنها در فضاهای شهری در شب نیز ادامه یابد به این دلیل نورپردازی نمای ساختمان، جزئی جدا نشدنی از معماری و منظر شهری است و اهمیت آن فقط در نمای ساختمان نیست بلکه به عنوان ساماندهی نورها در شهر به صورت کلی مطرح می‌شود.
آیا نورپردازی نما مستقل از طراحی ساختمان محسوب می‌شود؟

امروزه نورپردازی نما به دو صورت ایجاد می‌شود:

همزمان با طراحی و همگام با ایده‌های طراحی بنا
پس از طراحی یک ساختمان و برای شاخص‌سازی ساختمان و معماری آن
در این مورد طرح معماری باید شناسایی و تحلیل شود و سپس طراحی نورپردازی صورت گیرد.

در این مورد محدودیت‌هایی در نصب تجهیزات و طرح نورپردازی دارد. برای درک بهتر نورپردازی مناسب نما می‌بایست در ابتدا معماری نور تعریف شود.

آیا شما تا به حال به معماری نور فکر کرده اید؟ معماری نور چیست؟

به نحوه طراحی نورپردازی نما و برنامه‌ریزی آن برای چگونگی نمایش جداره ساختمان در منظر شبانه یک شهر معماری نور گفته می‌شود. گروه نورپردازی زوم به دلیل تخصص همزمان در امر نورپردازی و معماری به خوبی می‌تواند نورپردازی ساختمان شما را با رعایت کلیه استاندارها انجام دهد.

آیا نورپردازی می‌تواند خود عامل دفع مخاطب و مشتری شود؟ نورپردازی نما به صورت اصولی و بدون آلودگی نوری چگونه ممکن است؟

معماری نور، عامل اساسی در مناسب‌سازی محیط‌های انسان‌ساخت و زیبایی منظره آن در شب است.

استفاده غلط از نورهای مصنوعی و هدایت ناصحیح پرتوهای روشنایی در شهرهای بزرگی مانند تهران، مشهد و تبریز موجب آلودگی‌های نوری شده و به دلیل ایجاد خیرگی در بسیاری از ساختمان‌ها موجب دفع مخاطب و بیننده می‌شود لذا می‌بایست در طراحی نورپردازی بدان‌ها توجه شود

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان

اصول نورپردازی نمای ساختمان

آیا نورپردازی متناسب با کاربری تغییر می‌کند؟

لازم است ذکر شود که در ساختمان‌های مختلف با کاربری‌های متفاوت نیاز به نورپردازی نما متفاوت بوده و طراحی و برای اجرای صحیح آن نیاز به متخصصان این امر است. لذا استفاده از متخصصین نورپردازی برای طراحی نورپردازی متناسب با کاربری ضروری به نظر می‌رسد.

توجه به نکات زیر به صورت کلی می‌تواند به راهگشای مناسبی برای طراحی نورپردازی نما باشد:

روشن کردن قاب پنجره‌های مهم برای تاکید بر آنها
تاکید بر ریتم‌های افقی و عمودی بنا
تاکید بر ایده‌های اصلی نما، کنج ساختمان
تاکید بر ستون و روشن کردن ستون از پایین یا بالا، تاکید بر ریتم ستون ها، روشن نمودن پس زمینه ستون، روشن کردن طرفین ستون
تاکید بر ورودی عابر پیاده و سواره و طبقه همکف برای خوانش بیشتر و ایجاد امنیت به خصوص در ساختمان‌های مسکونی
تاکید بر خط بام ساختمان و نشان دادن حجم کلی ساختمان
ممنوعیت نورپردازی مصالح با قدرت انعکاس زیاد برای جلوگیری از خیرگی به خصوص در معابر پر تردد
ممنوعیت نصب منبع نوری با شعاع‌های تابش زیاد مانند قرارگیری پروژکتورها در زیر پنجره‌ها برای جلوگیری از آلودگی نوری و آزار ساکنین در ساختمان
استفاده از منابع نور با شعاع تابش کم و نصب منبع در دیواره‌های پنجره با شعاع تابش کمتر از عمق دیواره

تیم طراحی و اجرای کلینیک ساختمان پردیس درخدمت شماست(((09101797990)))

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان
نورپردازی و کاربری معماری

کاربری‌های مختلف موجب معماری‌های متفاوتی می‌شود در نتیجه در طراحی نورپردازی نیز توجه به نوع کاربری ضروری است.

در واقع استفاده از نور، باید به گونه‌ای باشد که گویای کاربری انجام شده در آن محل باشد. در بعضی کاربری‌ها نیازی به کاربرد نورپردازی متعدد با شدت نور زیاد نیست. نورپردازی همین انداره که جوابگوی نیازهای عملکردی ساختمان باشد، نورپردازی خوب محسوب می‌شود. اگر بدون توجه به کاربری و نیازهای شبانه به نورپردازی فضاها پرداخته شود، فضاهای شهر به دریایی از نورهای خیره‌کننده تبدیل می‌شود. این امر نه تنها به تداوم زندگی شبانه کمک نمی‌کند، بلکه موجب گریزان شدن مردم از این نوع فضاها و سلب آسایش آنها می‌شود.

اصول نورپردازی نمای ساختمان مسکونی

از آنجا که روشن شدن فضاهای داخلی خانه‌ها و دیده شدن این روشنایی در بدنه شهری، خود نشان­‌دهنده کاربری آنهاست. لذا نورپردازی در فضاهای مسکونی می‌باید با کمک متخصصین این امر انجام شود تا آلودگی نوری و پیامدهای منفی ناشی از این آلودگی برای ساکنین ایجاد نشود.

در نورپردازی فضای بیرونی ساختمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی، بیشتر تأکید به ورودی‌های سواره و پیاده و دیواره‌های خارجی ساختمان مد نظر است.

در برخی موارد برای نمایش حجم کلی ساختمان وجود نورهای گسترده و تأکیدی نیز معرف حجم کلی در شب است. همچنین در ساختمان‌هایی که دارای حیاط و یا روف گاردن است، به نورپردازی مسیرها و فضاهای نشستن تأکید می‌شود.

البته در فضاهای داخلی نیز نورپردازی باید در راستای معماری داخلی باشد و نحوه استفاده از هر فضا معماری نور، رنگ نور و میزان شدت نور را تعیین می‌کند. برای مثال نورپردازی نشیمن، آشپزخانه، تی وی روم، پذیرایی، ناهارخوری، اتاق خواب ها، کتابخانه، پله‌های داخلی می‌تواند به صورت دکوراتیو طراحی شده و از چراغ‌های با ویژگی خاص بهره‌مند شود.

نورپردازی نمای ویلا

نورپردازی یک ویلا چگونه می‌تواند موجب افزایش زیبایی و کارایی آن شود؟

ویلاها ساختمان‌هایی هستند که اغلب دارای ایده و طراحی‌های خاصی می‌باشند. توجه به المان‌ها و ایده اصلی معماری معماری و نورپردازی در جهت مشخص نمودن آنها اهمیت زیادی دارد. از طرفی با توجه به کاربرد فضاهای مختلف، نورپردازی ویلا می‌تواند با ایجاد سناریو صورت گیرد.

برای مثال گروه معماری نور زوم با بهره‌گیری از این اصول نورپردازی ویلای خلفان را طراحی نموده است و در این طراحی به المان‌های شاخص و نحوه استفاده از آن در ساعت‌های مختلف به صورت سناریوهای مختلف توجه شده و کاربران به صورت تعاملی با نحوه استفاده از فضا در نورپردازی نمای ویلا تاثیرگذار بودند.

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان
چگونه می‌توان از وجود فضاهای متعدد باز و نیمه باز ویلا به عنوان پتانسیلی برای نورپردازی استفاده کرد؟

وجود فضاهای نیمه باز، تراس‌ها و روف گاردن باعث می‌شود تا نورپردازی نمای ویلا مبتنی بر این فضاها و به صورت کاربردی شکل گیرد و در طراحی نورپردازی کل تأثیر چشمگیری داشته باشد.

نورپردازی استخر، نورپردازی محوطه یا همان لندسکیپ نیز بهتر است با توجه به نورپردازی نمای ویلا صورت گیرد و جدا از آن نباشد بلکه همزمان با آن و در راستای ایده اصلی شکل گیرد. در نورپردازی لنداسکیپ می‌توان با بهره گیری از هر یک از المان‌های موجود در طراحی لنداسکیپ همچون پله، فضای سبز، درخت، مسیر، فضای نشستن، آلاچیق‌ها و … از چراغ‌های خاص با دما و شدت نورهای متفاوت استفاده کرد.
باید توجه داشت که نورپردازی نادرست می‌تواند علاوه بر آلودگی نوری و آزار ساکنین باعث آسیب رساندن به محیط زیست و گیاهان و فضای سبز شود.

تیم طراحی و اجرای کلینیک ساختمان پردیس درخدمت شماست(((09101797990)))

نورپردازی ساختمان دوطبقه

در نورپردازی ساختمان‌های دو طبقه باید به چه مواردی توجه کرد؟

نورپردازی ساختمان‌های دو طبقه می‌بایست مبتنی بر کاربری و کاربرد آن بنا صورت گیرد. بسیاری از ساختمان‌های کم ارتفاع به عنوان گالری، رستوران و کافی شاپ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در نورپردازی این فضاها ورودی، پیش فضا و تابلوها نقش مهمی دارد. این نورپردازی به نوعی در مقیاس خرد فضاهای شهری تعریف می‌شود و لذا دید انسانی اهمیت پیدا می‌کند.

توجه به همجواری‌ها در طراحی نورپردازی ساختمان‌های تجاری دو طبقه اهمیت ویژه‌ای دارد. برای مثال نورپردازی ساختمان‌های تجاری دو طبقه در یک راستا می‌توانند از یک الگوی مشخص پیروی کنند و در شب منظر شبانه یکپارچه ایجاد کنند. در نورپردازی ساختمان‌های دوطبقه باید خیرگی کنترل و از چشم زدگی جلوگیری شود لذا بهترین منبع نور به صورت نور مخفی است.

نورپردازی نمای ساختمان کلاسیک

با توجه به استفاده از الگوهای خاص در طراحی نمای ساختمان‌های کلاسیک و رومی، نورپردازی باید در جهت تاکید بر این الگوها و المان‌ها باشد. بنابراین شناخت و استفاده از محصولات و تجهیزات نورپردازی توسط تیم متخصص برای استفاده به جا از آن‌ها ضروری به نظر می‌رسد.

به دلیل اهمیت ورودی در این گونه ساختمان‌ها نورپردازی این بخش نیز مهم بوده باید توجه داشت علاوه بر تاکید، همزمان از خیرگی و آلودگی نوری نیز پرهیز شود. نورپردازی قوس‌ها و انحناهای نما نیز با استفاده از نورپردازی مخفی می‌تواند راهکار مناسبی را ارائه دهد. نورپردازی با توجه به کاربری نیز در ساختمان‌های کلاسیک دارای اهمیت می‌باشد و در ساختمان‌های مسکونی به دلیل ایجاد آلودگی نوری برای واحد‌های مسکونی از نورپردازی اضافی باید اجتناب کرد.

به دلیل برجستگی‌های نمای رومی و کلاسیک ممکن است سایه اندازی‌های زیادی در نورپردازی نما؛ ایجاد شود لذا برای رفع این مشکل می‌بایست انتخاب تجهیزات مناسب و جای گذاری مناسب آن‌ها صورت گیرد تا حجم‌های موجود در نمای کلاسیک به درستی و زیبایی نورپردازی شود.

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان

تیم طراحی و اجرای کلینیک ساختمان پردیس درخدمت شماست(((09101797990)))

نورپردازی نمای ساختمان اداری

نورپردازی در ساختمان‌های اداری و ساختمان‌های خدماتی و رفاهی نظیر هتل‌ها با مشخص کردن حجم کلی بنا، تأکید بر ورودی‌ها و یا روشن و خاموش بودن فضاهای داخلی، بی­نیاز از نورهای اضافی، کاملاً کاربری خود را نمایش می‌­دهد.

ذکر این نکته مهم است که کاربری‌های مختلف با توجه به موقعیتشان در شهر و بدنه شهری، جایگاهی متفاوت پیدا می‌کنند و به نورپردازی‌های متنوعی احتیاج دارند. برای مثال هتلی کوهی در جزیره لوسیا با اختصاص رنگ­های گوناگون به اتاق­ها، منظری جدید و بدون آلودگی نوری را برای بیننده به وجود آورده است. این نورپردازی گویای کاربری داخل آن در شب است و با خاموش یا روشن بودن هر اتاق دیالوگی جدید با مخاطب برقرار می­‌کند.

نورپردازی نمای ساختمان - نورپردازی نمای ویلا - نورپردازی ساختمان دوطبقه - نورپردازی نمای برج - اجرای نورپردازی نما - هزینه نورپردازی نمای ساختمان
نورپردازی نمای برج

نورپردازی نمای برج به عنوان نشانه شهری باید اصولی و توسط متخصصین انجام شود. یک شهر با هویت دارای نشانه­‌های متعدد بوده و نمایش این نشانه‌ها در شب به تقویت سازمان هویتی شهر کمک می‌کند. برج‌ها و ساختمان‌های بلند به عنوان نشانه‌های یک محله، منطقه و یا شهر، می‌توانند عمل کنند و نورپردازی آن‌ها به صورت خاص و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

علاوه بر ساختمان­‌ها، علائم شاخص شهری، فروشگاه­‌ها، عناصر طبیعی نیز مانند یک کوه، دریاچه، جنگل و … می­تواند نشانه یک شهر باشند و نورپردازی صحیح آن‌ها نقش مهمی در ایجاد خوانایی و حس جهت‌یابی در شهرها دارد.

ساختمان‌ها در روز یا شب کارکرد نشانه‌ای در شهر دارند. نشانه‌های شهری ممکن است فرمال، عملکردی و معنایی باشند. در واقع نشانه‌ها نقاط عطف ذهنی در سیمای شهرند که توسط ظاهر، عملکرد یا معنای یک پدیده در شهر به وجود آمده و به عنوان نقاط مبنا در جهت‌­یابی استفاده می‌شوند. این ساختمان‌ها با ویژگی‌های خود و قابلیت دیده شدن­ در جهت‌های مختلف باعث تقویت جهت‌یابی در سطوح مختلف از محله تا شهر می­‌شوند. در نتیجه نورپردازی برخی بناها در شب می‌تواند به دلیل تأکید و تقویت نشانه بودن آن صورت گیرد.

تیم طراحی و اجرای کلینیک ساختمان پردیس درخدمت شماست(((09101797990)))

اجرای نورپردازی نما

اجرای نورپردازی یکی از مهمترین مباحث شکل گیری یک نورپردازی مناسب است. شناخت و انتخاب تجهیزات و محصولات مناسب نورپردازی، دیتیل‌های اجرایی و نصب صحیح آن‌ها و شناخت و به کارگیری ایده‌ها و تکنولوژی روز دنیا در حیطه نورپردازی تاثیر به‌سزایی در خروجی نهایی دارد.

لذا اجرای نورپردازی می‌بایست توسط تیم حرفه ای و با استانداردهای بالا صورت گیرد. بهتر است، دیتیل‌های اجرای نورپردازی نما همزمان با ساخت نما تعبیه شود و نحوه اجرای نورپردازی در فرآیند طراحی نمای ساختمان‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان
انواع لامپ نورپردازی نمای ساختمان

در گذشته لامپ‌های هالوژن، فلورسنت، رشته ای، سدیم، بخار جیوه و نئون در طراحی‌های نورپردازی نما استفاده می‌شده ولی امروزه این گونه لامپ‌ها منسوخ شده و نسل جدیدی از لامپ‌ها مانند ال ای دی، اس ام دی و… شکل گرفته که نورپردازی‌های نوین مانند تعاملی برا اساس آنها شکل می‌گیرد.

لامپ‌­های بلوری ال.ای.دی و ال.سی.دی

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان

ال.ای.دی مخفف و برگرفته از نام لاتین «دیود ساطع­‌کننده نور» است.

این لامپ­‌ها تا اواخر دهه گذشته فقط به رنگ قرمز و سبز بودند، اما یک تغییر بسیار عظیم در این صنعت در دهه نود میلادی باعث شد که ال.ای.دی سفید رنگ (یا همان روشن و بدون رنگ) تولید شود. هم‌اکنون به آسانی و با تغییر در ساختار فیزیکی و مواد تشکیل‌دهنده‌ ال.ای.دی می­‌توان نور را در رنگ­‌ها و شدت‌های مختلف و با طول موج مشخص و با رنگ کاملاً خالص تولید کرد.

ویژگی‌های لامپ‌های ال. ای. دی چیست؟

ال.ای.دی­‌های سفید قابلیت تولید همه نوع رنگ را دارند و علاوه بر آن، در مقایسه با سایر لامپ‌­ها و ال.ای.دی­های قدیمی، از انرژی بسیار کمی برای تولید روشنایی استفاده می‌کنند. به همین دلیل روز به روز ابعاد استفاده از آنها گسترده‌تر شده است.

اکنون بسیاری از شرکت­‌های بزرگ سازنده لوازم روشنایی بسیاری از فعالیت‌های خود را برروی ال.ای.دی­ها متمرکز کرده‌اند. اساساً ال.ای.دی­‌ها لامپ­‌های کم‌­نوری هستند که به آسانی در مدارهای الکترونیکی قرار می‌گیرند؛ اما برخلاف لامپ­‌های معمولی، گرم نمی‌شوند. نکته دیگر تأثیر دما بر روی این نوع لامپ‌هاست به طوری که هرچه دمای محیط کمتر باشد، نور خروجی ال.ای.دی افزایش می­‌یابد.

این لامپ‌هادر مورد ای.سی.دی‌­ها هم کاربرد دارند. در واقع با کنار هم قرار دادن ال.ای.دی­‌های RGB که از سه منبع نوری آبی، سبز و قرمز ایجاد شده‌اند، می‌توان بسیاری از رنگ‌ها را تولید و صفحه­‌های نمایشگر با ابعاد بزرگ فراهم کرد.

نسل آینده لامپ‌ها و منابع روشنایی

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان
بجز لامپ‌هایی که به دلیل مخاطرات زیست­محیطی و بازدهی کم در حال منسوخ شدن هستند، تغییر در سایر لامپ‌ها به سمت رویکرد بهتر و بهره وری بالاتر پیش می­رود.

لامپ‌های او. ال.ای.دی

دیودهای نور طبیعی یا او. ال.ای.دی مشابه با دیود نوری عادی هستند که تولید آن هنوز به عرصه استفاده­‌های مختلف در صنعت روشنایی وارد نشده است. اما مطالعات نشان می­‌دهد که این گونه لامپ‌ها می‌تواند نقش موثری در تحولات وسیع در حوزه روشنایی به ویژه در نمای ساختمان‌ها داشته باشد.

در نظریه­‌های مطرح­‌شده درباره این نوع لامپ‌ها طرح­‌های شگفت­‌انگیز و قابل تأملی دیده می‌شود. برای مثال برای روشنایی خیابان­‌ها، منازل و تبلیغات بر روی بدنه ساختمان‌ها با این نوع لامپ‌ها استفاده از فناوری نمایشگر، به جای فناوری روشنایی، پیش‌­بینی شده است.

همچنین پنل­‌های شفاف این نوع لامپ‌ها به عنوان پنجره‌های نسل آینده پیش‌بینی شده است. به این طریق که هنگام خاموش ­بودن نور روز را از خود عبور می‌دهد و با تاریکی هوا و روشن شدن این لامپ‌ها سطح پنجره سفید رنگ شده و به عنوان منبع نور در داخل استفاده می‌شود. همچنین اهدافی چون تأمین گرمایش داخلی در شب و جایگزینی نور خورشید برای اتاق‌­های تاریک از طریق فناوری او. ال.ای.دی پیش­‌بینی شده است.

نمونه ای از لامپ‌های او. ال.ای.دی تولیدشده توسط شرکت فیلیپس.

روشنایی بیو ال.ای.دی

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان
گروهی از محققان با توجه به بررسی­های انجام‌شده بر روی روشنایی ساطع­‌شونده از کرم ابریشم، درختانی آبزی را پرورش داده­‌اند که از خود نور منتشر می‌­کنند. این درختان با استفاده از حسگرهای نانو، پرتوهای فرابنفش را جذب و از خود نور ملایم آبی ساطع می‌کنند و عملکرد آن­ها مانند سایر درختان است و عمل فتوسنتز در آن­ها با جذب نور خورشید انجام می‌شود و با نام تجاری «درخت نورانی» معروف است.

پیش‌­بینی می‌شود ورود و کاربردی شدن این نوع روشنایی، گزینه‌­ای مناسب برای روشنایی خیابان‌ها در آینده باشد.

لامپ‌های نانوکریستال

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان
امروزه به‌کارگیری علم نانو در بسیاری از حوزه‌ها مورد استفاده است. بررسی‌ها نشان داد که نانوکریستال­‌ها می‌توانند برای مدت طولانی بدون درنگ، حتی در حد یک بار چشمک­زدن، کار کنند.

به گزارش آی.سی.تی پرس به نقل از ساینس دیلی، لامپ نانوکریستال به طور مداوم روشن می­‌ماند و نسبت به او.ال.ای.دی­‌ها نور بیشتری دارند و البته بسیار ارزان­‌ترند و تشعشع­‌های لیزری چندبعدی دارند. این نانوکریستال‌­های غیرچشمک‌­زن بسیار ارزان و راحت­‌ترین راه برای تولید تشعشع­‌های لیزری و نورند.

هزینه نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان
هزینه نورپردازی نما ارتباط مستقیم با نوع طراحی و ایده پردازی دارد. بنابراین، براورد هزینه با توجه به تایید گزینه‌های طراحی توسط کارفرما و نیاز آن به دست می‌آید و هیچ‌گاه نمی‌توان از پیش هزینه ثابتی برای نورپردازی نما در نظر گرفت.

اغلب شرکت‌های نورپردازی به دلیل تولید محصول‌های خاص و مشخص خود در روند طراحی نورپردازی سعی می‌کنند از محصولات خود استفاده نمایند تا به سود بیشتری دست پیدا کنند.

گروه نورپردازی زوم در برآورد هزینه نورپردازی نما چندین گزینه با هزینه‌ها و کیفیت‌های گوناگون را به کارفرما ارائه می‌دهد تا انتخاب با توجه به بودجه آنها شکل گیرد و در طراحی نوع تجهیزات و چراغ‌ها با برندهای مختلف موجود در بازار همکاری می‌نمایند و در نتیجه پروژه‌ها با هزینه کمتری برای کارفرما قابل طراحی می‌باشد.

تیم طراحی و اجرای کلینیک ساختمان پردیس درخدمت شماست(((09101797990)))

 

 

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نما و 10 نکته کاربردی درباره نورپردازی نمای ساختمان در سال 2021

نصب شیر سینک ظرفشویی

نصب شیر سینک ظرفشویی

نورپردازی نمای ساختمان – نورپردازی نمای ویلا – نورپردازی ساختمان دوطبقه – نورپردازی نمای برج – اجرای نورپردازی نما – هزینه نورپردازی نمای ساختمان

به روز شده در دی 21, 1400 در 9:18 ق.ظ

آدرس

  • استان / کشور: تهران, تهران پردیس
  • شهرستان: پردیس
  • کشور: ایران

تماس با مشاور

مدیریت
  • مدیریت
  • 09101797990
  • 02176274005
مشاهده لیست های من

Enquire about this property

نقدی ثبت نشده است ( 0 از 5 )

یک نقد ثبت کنید

جهت بررسی وارد شوید