• کلینیک ساختمان پردیس جامع ترین مرجع اینترنتی خدمات طراحی ، مهندسی ، فروش ملزومات ، اجرا و پیمانکاری از زمان خرید زمین و دریافت جوازساخت تا اتمام عملیات اجرائی ساختمان و رپورتاژآگهی
author دفترمرکزی:76274005-021واتساپ و تلفن همراه:09101797990

مقایسه محله و قیمت خرید آپارتمان در نواب و ولنجک

توضیحات

قیمت خرید خانه در نواب – قیمت خرید آپارتمان در ولنجک – تاریخچه محله نواب – تاریخچه محله ولنجک

قیمت خرید خانه در نواب - قیمت خرید آپارتمان در ولنجک - تاریخچه محله نواب - تاریخچه محله ولنجک

نواب از جمله محله‌‏های قدیمی و مشهور پایتخت، پرتردد و سرزنده در جنوب غربی تهران قرار دارد. محله‏‌ای نسبتا شلوغ و پرجمعیت که در مجاورت بزرگراه شهید نواب صفوی قرار گرفته است. بزرگراه شهید نواب صفوی، شاهراه محله نواب است و دسترسی اصلی این محله به شمار می‌‏آید. محلهٔ نواب با توجه به دسترسی و امکانات رفاهی خوبی که دارد، جزء محله‌‏‌های پرمتقاضی برای معاملات ملکی است. نواب از محله‏‌های متعددی چون؛ بریانک، زنجان جنوبی، سلسبیل جنوبی، سلسبیل شمالی، شبیری-جی، کارون جنوبی، کارون شمالی، هاشمی و هفت چنار تشکیل شده و از سمت شمال به خیابان آزادی، از سمت جنوب به خیابان کمیل، از سمت غرب به یادگار امام و از شرق به اطراف بزرگراه نواب صفوی متصل می‌‏‏شود.

قیمت خرید خانه در نواب – قیمت خرید آپارتمان در ولنجک – تاریخچه محله نواب – تاریخچه محله ولنجک
تاریخچه محله نواب
محلهٔ نواب همچون دیگر محله‌‏های قدیمی تهران، در ابتدا از چند خانه‌ و زمین کشاورزی تشکیل شده بود. با احداث بزرگراه نواب، تغییراتی در این محدوده رخ داد. بزرگراه نواب هم با هدف کمک به سهولت در رفت‌‏وآمد در محور شمالی- جنوبی تهران احداث شد. طرح احداث بزرگراه در سال ۱۳۴۴ به تصویب رسید، اما ساخت بزرگراه در سال ۱۳۷۳ شروع شد و پس از احداث بزرگراه، به مرور زمان مجموعه‌‏ای از آپارتمان‌‏ها و مجتمع‌‏های مسکونی براساس اصول و استاندارد شهرسازی ساخته شدند و در نهایت محلهٔ نواب امروز شکل گرفت. در گذشته محلهٔ نواب بافت قدیمی و کوچه‏‌های باریک و تنگی داشت، اما امروزه به طور کلی تغییر و تحول یافته است. تاریخچهٔ نام این بزرگراه برگرفته از گرامیداشت یاد شهید نواب صفوی بود که به نام او نام‏گذاری شد.

قیمت خرید خانه در نواب – قیمت خرید آپارتمان در ولنجک – تاریخچه محله نواب – تاریخچه محله ولنجک
مظنهٔ آپارتمان در نواب
مظنهٔ آپارتمان‏‌های محله نواب هم مانند سایر مناطق و محله‏‌های پایتخت به عواملی گوناگونی چون، متراژ، سن بنا، بافت ساختمان، دسترسی محله، تعداد طبقات، امکانات (پارکینگ، انباری، آسانسور) و… بستگی دارد. مظنه خرید آپارتمان در محله نواب در مقایسه با سایر نقاط تهران مناسب‏‌تر بوده و در نواب، خانه‏‌های نقلی و آپارتمان‌‏هایی با متراژ پایین هم به وفور یافت می‌‏شود. همهٔ این عوامل شرایط مناسبی را برای خانه ‏اولی‌‏ها و زوج‌‏های جوان و افراد مجرد یا کسانی که بودجه کمی برای خرید خانه دارند، فراهم می‌‏کند. برای آگاهی از قیمت  خرید خانه  در  نواب به سایت‌ دیوار سری بزنید و با پیشنهادهای شگفت‌انگیزش روبه‌رو شوید.
– به عنوان نمونه، برای خرید خانه‌ای ۴۷ متری، ۱۸ سال ساخت، ۱ خواب، دارای امکانات آسانسور و انباری باید ۶۳۰ میلیون تومان هزینه کنید. قیمت هر متر مربع آن ۱۳ میلیون و ۴۰۴ هزار تومان است.
برای خرید خانه‌ای ۶۸ متری، ۱۵ سال ساخت، ۱ خواب، دارای آسانسور و انباری باید ۱ میلیارد و ۲۵ میلیون تومان هزینه بپردازید، قیمت هر متر مربع آن ۱۵ میلیون و ۷۴ هزار تومان است.
برای خرید خانه‌ای ۱۱۵ متری، نو ساخت، ۲ خواب، فول امکانات، باید ۲ میلیارد و ۸۷۵ میلیون تومان هزینه پرداخت کنید، قیمت هر متر مربع آن ۲۵ میلیون تومان است.

قیمت خرید خانه در نواب – قیمت خرید آپارتمان در ولنجک – تاریخچه محله نواب – تاریخچه محله ولنجک
دسترسی محله نواب
از طریق بزرگراه نواب به راحتی می‌‏توان به سایر بزرگراه‏‌ها و مناطق تهران دست یافت. در این محله، محدودیت ترافیکی وجود ندارد و اکثر خیابان‏‌های اطراف نواب به جز خیابان اسکندری طرح ترافیک زوج و فرد ندارند. اهالی نواب به راحتی می‌توانند در این محدوده با خودروی شخصی رفت‌وآمد کنند.
محلهٔ نواب از نظر دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی به‏‌خصوص مترو و اتوبوس، وضعیت مناسبی دارد. اگر ساکن نواحی شمالی محله نواب هستید، به آسانی می‌‏توانید از طریق ایستگاه مترو توحید به سایر مناطق تهران تردد کنید. مترو شهید نواب صفوی که در میان محله قرار گرفته، یکی از خطوط مهم مترو در این محله است که ساکنان مناطق مرکزی و جنوبی محله نواب به راحتی می‌‏توانند از آن استفاده کنند. محله نواب علاوه بر داشتن مترو، مجهز به اتوبوس و بی‌آرتی است. برای استفاده از بی‌آرتی می‌‏توانید از طریق خطوط بی‌آر‌تی آزادی- تهرانپارس و ترمینال جنوب- پایانه افشار، طی مسافتی کوتاه خود را به هر نقطه از تهران بزرگ برسانید.

قیمت خرید خانه در نواب – قیمت خرید آپارتمان در ولنجک – تاریخچه محله نواب – تاریخچه محله ولنجک
محله ولنجک
محله ولنجک یکی از محله‌های شمالی و مرفه‌نشین پایتخت است. منطقهٔ ولنجک در کوهپایه‌های قله توچال قرار دارد. محله ولنجک جزء منطقه ۱ و ناحیه ۲ به شمار می‌آید. این ناحیه از سمت شمال به ارتفاعات توچال و از جهت جنوب به بزرگراه چمران، از سمت غرب به درکه و از شرق به رودخانه ولنجک و زعفرانیه منتهی می‌شود. براساس آخرین سرشماری انجام شده، جمعیت این منطقه برابر با ۲۲۷۴۲ نفر برآورد شده است. از مکان‌های مهم ولنجک می‌توان؛ بام تهران، تله‌کابین توچال، سالن اجلاس سران و دانشگاه شهید بهشتی را نام برد. برای آگاهی از قیمت  خرید  آپارتمان  در  ولنجک به اپلیکیشن‏‌هایی چون؛ دیوار، کیلید، ای‌هوم و شیپور مراجعه کرده و خرید خود را به صورت آنلاین و با سرعت و دقت بیشتری انجام دهید.

قیمت خرید خانه در نواب – قیمت خرید آپارتمان در ولنجک – تاریخچه محله نواب – تاریخچه محله ولنجک
تاریخچه محله ولنجک
ولنجک از ترکیب دو واژه «ولنگ یا ولنج» و «ک» تشکیل شده و معنای کلی این واژه «جای رها شده کوچک» است. تاریخچهٔ محلهٔ ولنجک به دوران صفویه برمی گردد. در آن دوران با ورود مازندرانی‌ها، ولنجک قدیم تشکیل شد و ولنجک جدید نیز از شروع دههٔ ۵۰ شکل گرفت. در ابتدا ولنجک روستای کوچکی بود که به فرمان شاه عباس اول در کنار چشمه‌ای به وجود آمد. محل دقیق آن چشمه، مسجد جامع ولنجک کنونی است که شمالی‌ترین نقطه خیابان اعجازی محسوب می‌شود.

قیمت خرید خانه در نواب - قیمت خرید آپارتمان در ولنجک - تاریخچه محله نواب - تاریخچه محله ولنجک
مظنهٔ آپارتمان‌های ولنجک
مظنه آپارتمان‌های محله ولنجک از متری ۷۰ میلیون تومان آغاز می‌شود و تا متری ۱۶۰ میلیون تومان هم فروش دارد. اما قیمت خانه‌هایی با متری ۶۰ میلیون تومان طبیعتا قدمتشان زیاد است و معمولا ۱۵ یا ۲۰ سال ساخت هستند. از خیابان یک تا سیزدهم قیمت خانه‌‏های ولنجک بالا است و از خیابان سیزدهم تا بیست‌وششم می‌توان خانه‌های ارزان تری را پیدا کرد و محله گلستان و بوستان ولنجک نیز به علت بافت بومی که دارد نسبت به جاهای دیگر ولنجک قیمت پایین‌تری دارد. منطقه هشت رودی که می‌شود جنوب میدان دانشگاه نیز به دلیل اوقافی بودن خانه‌ها، قیمت پایین تری دارند. خانه‌های اوقافی به گونه‌ای هستند که هر ساله باید درصدی بابت خرید خانه به دولت مالیات پرداخت کرد.
برای مثال، قیمت کل آپارتمانی ۱۶۵ متری، ۳ خواب، ۱۰ سال ساخت، فول امکانات، ۱۲ میلیارد تومان است. مظنه هر متر مربع آن ۷۲ میلیون و ۷۲۷هزار تومان می شود.
برای خرید آپارتمانی ۳۰۰ متری، ۴ خواب، یک سال ساخت، فول امکانات، باید ۳۶ میلیارد تومان هزینه کنید، قیمت هر متر مربع آن ۱۲۰ میلیون تومان است.
برای خرید خانه ای ۸۰ متری، ۲۰ سال ساخت، ۲ خواب، فول امکانات، باید ۸ میلیارد تومان بپردازید، قیمت هر متر مربع ان ۱۰۰ میلیون تومان است.

 

قیمت خرید خانه در نواب – قیمت خرید آپارتمان در ولنجک – تاریخچه محله نواب – تاریخچه محله ولنجک

مرکز خرید و فروش ضایعات آهن در تهران

مرکز خرید و فروش ضایعات آهن در تهران

به روز شده در شهریور 16, 1400 در 7:07 ق.ظ

آدرس

  • شهر: تهران
  • استان / کشور: تهران
  • کشور: ایران

تماس با مشاور

مدیریت
  • مدیریت
  • 09101797990
  • 02176274005
مشاهده لیست های من

Enquire about this property

نقدی ثبت نشده است ( 0 از 5 )

یک نقد ثبت کنید

جهت بررسی وارد شوید