• کلینیک ساختمان پردیس جامع ترین مرجع اینترنتی خدمات طراحی ، مهندسی ، فروش ملزومات ، اجرا و پیمانکاری از زمان خرید زمین و دریافت جوازساخت تا اتمام عملیات اجرائی ساختمان و رپورتاژآگهی
author 76274005 - 021 تلفن همراه 09101797990

گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

فروش انواع گریتینگ فولادی تشفا ( شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا )

نماینده فروش محصولات شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا درپردیس

تلفن پشتیبانی و مشاوره :76274005 – 021  همراه:09101797990

صفحات مشبکی شکل گریتینگ تشفا به دلیل مقاومت بالا و در عین حال وزن کمی که دارند به عنوان عضوی ضروری در صنعت سنگین یاد می شوند. از کاربردهای این محصول در پالایشگاه ها، نیروگاه ها، معادن، کارخانه های فلزی، شهرسازی و ساختمان سازی،کانال های آب، توری در صنعت لجستیک، کفپوش سکوهای نفتی، قفسه، راه پله اضطراری، کفپوش و غیره می توان نام برد.

گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا - 76274005 - 021 تشفا - تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  - گریتینگ فولادی درپردیسگریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا - 76274005 - 021 تشفا - تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  - گریتینگ فولادی درپردیس

گریتینگ گالوانیزه  – Galvanized Grating

گریتینگ در اغلب موارد باپوشش گالوانیزه در برابر عوامل محیطی مقاوم میشود .

گریتینگ گالوانیزه در برابر محیط های اسیدی و مرطوب کاملا مقاوم است و قابلیت تحمل بار و دوام بالایی دارد  .

گریتینگ گالوانیزه تشفا طبق استاندارد ASTM-A123 (مشاهده ترجمه)  با ضخامت 70 میکرون پوشش داده میشود و تا 30 سال دوام دارد .

فرآیند گالوانیزه گرم وزن گریتینگ را بین 3 تا 9 درصد افزایش می دهد.

انواع گریتینگ از جمله گریتینگ دستی و گریتینگ فورج قابلیت دارد با روی پوشش داده شود .

آشنایی با عملیات گالوانیزه گرم

گالوانیزه فرایند استفاده از پوشش محافظ روی (ZINC) برای فولاد یا آهن است تا از زنگ زدن آن جلوگیری شود. شایع ترین روش گالوانیزه ، گالوانیزه گرم  (hot-dip galvanizing) است که در آن قطعات در حمام روی ذوب شده غوطه ور می شوند.در تصویر زیر مراحل گالوانیزاسیون قابل مشاهده است.

مراحل گالوانیزه گرم

 ویژگی های فلز روی نظیر:

 – مقاومت در برابر خوردگی

– واکنش پذیری با آهن

– خاصیت الکتروشیمیایی

موجب استفاده از فلز روی به عنوان پوشش مناسب در برابر خوردگی شده است.

  فرم درخواست پیش فاکتور خرید کالای ساختمانی و دریافت خدمات

  من ربات نیستم (قبل از ارسال تیک بزنید)انصراف از ارسال درخواست

  گریتینگ با توجه به کاربرد آن  به دو دسته تقسیم میشود.گریتینگ الکتروفورج و گریتینگ دستی.

  در گریتینگ دستی ، ابتدا تسمه ها پانچ می شود سپس تسمه یا نیم تسمه های رابط داخل آن قرار میگیرد و با جوش CO2 به هم متصل می شوند. در گریتینگ دستی بر خلاف گریتینگ الکتروفورج تمام مراحل ساخت گریتینگ به وسیله دست انجام میشود.

  هریک از انواع گریتینگ دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند.انتخاب نوع گریتینگ با توجه به شرایط پروژه ،اندازه گریتینگ و … انجام میشود.

  استفاده از گریتینگ دستی در موارد زیر توصیه میشود:

  -عرض گریتینگ زیاد یا بیش از حد کم باشد.

  -نیاز به تحمل وزن بسیار بالا.

  -نیاز به تحمل بار دردو جهت طولی و عرضی به صورت همزمان.

   فرم درخواست پیش فاکتور خرید کالای ساختمانی و دریافت خدمات

   من ربات نیستم (قبل از ارسال تیک بزنید)انصراف از ارسال درخواست

   همه متخصصان ، مهندسان و کارگران حوزه صنایع سنگین با گرتینگ سروکار دارند.معماران و پیمانکاران گریتینگ را به عنوان محصولی کاربردی و منحصربفرد می شناسند.

   گریتینگ جزئی از سازه های فولادی است که ظرفیت باربری آن نسبت به وزنش بسیار بالاست. گریتینگ در صنایع سنگین شامل پالایشگاه ها ، نیروگاه ها ، کارخانه های فولاد ، معادن و سازه های نفتی نصب و استفاده میشود.همچنین در صنایع کوچک ، شهرسازی و معماری کاربرد گسترده ای دارد.تشفا دامنه وسیعی  از انواع  گریتینگ شامل الکتروفورج و دستی در شکل و ابعاد مختلف ارائه می دهد.

   امروزه گریتینگ در انواع مختلف فلزی، گالوانیزه و یا فایبرگلاس، بیشترین کاربرد را در صنعت دارد.با توجه به احساس نیاز و پیشرفتهای صورت گرفته، از گریتینگ در شهرسازی و بیشتر در زیباسازی معابر و خیابانها استفاده می گردد. گریتینگ در کف پوش کارخانه های صنعتی و راه پله های سازه های فلزی استفاده می شود. می توان با بهینه سازی ساختار گریتینگ و شبکه های آن وانتخاب متریال مناسب، گریتینگ را در صنعت ساختمان سازی( راه پله های فرار و اسپیرال) استفاده نموده.

   مهندسان شرکت تشفا به عنوان معتبرترین سازنده گریتینگ ، همواره آماده مشاوره و ارائه اطلاعات فنی خود هستند.

   کاربرد گریتینگ در صنعت:

   پالایشگاه
   گریتینگ در صنعت پتروشیمی و پالایشگاه ها: به خاطر وجود ذخایر نفتی فراوان در کشور ایران و به طبع آن ساخت تجهیزات پالایش و تولید فرآورده های نفتی، باعث شده است تا این حوزه سهم حداکثر گریتینگ کشور را به خود اختصاص دهد.
   همچنین از گریتینگ در سکوهای نفتی در آب های شور، کشتی سازی، صنایع شیمیایی و غذایی، دریچه های فاضلاب، کانال های کابلهای برق و دیتا و گریتینگ زیرپایی استفاده می شود.

   ویژگی های کلیدی گریتینگ :

   – نسبت استحکام به وزن بسیار بالا

   – مقاومت در برابر خوردگی،آتش سوزی و زلزله

   – قابلیت تهویه و انتقال سیالات

   – قابلیت برداشتن و جابجایی سریع

   – قابلیت ساخت در شکل های مختلف و ابعاد دلخواه  .

   کاربرد گریتینگ در شهرسازی:

   گریتینگ شرکت تشفا

   همانطور که در بالا توضیح داده شد در شهر و ساختمان سازی نیز می توان از گریتینگ استفاده نمود و از خواص آن بیشترین بهره را برد. مانند ساخت راه پله های ساختمان های مسکونی و تجاری، راه پله های فرار، پله های اسپیرال (پله گردان)، حفاظ درب و پنجره ی ساختمان ها و اداره جات دولتی، دریچه فاضلاب و…
   از کاربردهای دیگر گریتینگ در شهرسازی، زیباسازی محیط و به طبع آن رونق صنعت گردشگری و ایجاد حس رضایت و امید برای شهروندان می باشد. به عنوان مثال گریتینگ دور درخت، گریتینگ برای دریچه کانالهای فاضلاب شهری، پل ها و معابر، درپوش جدول بندی خیابان ها، آب نما و نورپردازی میدانها و پارک های تفریحی، ساخت بیلبورد و تابلوهای اطلاع رسانی و تبلیغاتی و پارکینگ های طبقاتی.

   مزایای استفاده از گریتینگ  در کاربرد های معماری

   –    وزن کمتر
   –    عدم استهلاک سطحی و سائیده شدن در اثر رفت و آمد
   –    سطح غیر لغزنده
   –    عدم یخ زدگی در زمستان و مناطق سردسیر
   –    عدم لغزندگی سطح در اثر آغشته شدن با مواد لغزنده مانند روغن و یا نفت
   –    استحکام بسیاربالا و توانایی تحمل فشار های باربری بسیار زیاد(عابرین پیاده،وسایل نقلیه باربری به همراه بار کامل و ….)

    فرم درخواست پیش فاکتور خرید کالای ساختمانی و دریافت خدمات

    من ربات نیستم (قبل از ارسال تیک بزنید)انصراف از ارسال درخواست

    توری فولادی سه بعدی ساده و مضرس گریتینگ

    توری فولادی مضرس

    استریج متال تشفا

    درباره شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا تشفا

    توری فولادی مضرس

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    گریتینگ چیست ؟

    گریتینگ که در زبان فارسی به عنوان درپوش از آن یاد می شود، سازه ای مشبکی شکل و بسیار سخت است که به دلیل توان باربری بالا در پروژه های سنگین صنعتی و شهری به کار گرفته می شود. درپوش انواع مختلفی دارد و هرکدام از این زیرمجموعه ها ویژگی ها و کاربردهای متنوعی دارند. در این مطلب سعی شده است اطلاعاتی دقیق راجع به این محصول محبوب ارائه شود.

     تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    صفحات مشبکی شکل گریتینگ به دلیل مقاومت بالا و در عین حال وزن کمی که دارند به عنوان عضوی ضروری در صنعت سنگین یاد می شوند. از کاربردهای این محصول در پالایشگاه ها، نیروگاه ها، معادن، کارخانه های فلزی، شهرسازی و ساختمان سازی،کانال های آب، توری در صنعت لجستیک، کفپوش سکوهای نفتی، قفسه، راه پله اضطراری، کفپوش و غیره می توان نام برد.

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021

    مفهوم گریتینگ تعریف های متعددی دارد، در اینجا به برخی از تعاریفی که برای این محصول گفته شده است اشاره می کنیم:

    – عنصری که با وجود وزن کمی که دارد از ظرفیت باربری بالا برخوردار است.

    –  یک شبکه چوبی یا فلزی که برای بستن یا کف دهانه استفاده می شود.

    – یک پارتیشن، پوشش، یا قاب میله یا میله موازی

    – مجموعه ای از خطوط نزدیک موازی به هم یا میله های حاکم بر روی یک سطح صیقلی

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    گریتینگ به زبان انگلیسی (grating)

    در زبان انگلیسی با معادل هایی چون شبکه، پنجره وچهارچوب آهنی یاد می شود که معنی دقیق تر و جا افتاده تر آن پنجره و شبکه است. در ادامه این مطلب نیز به توضیحات بیشتری در مورد آن می پردازیم. گریتینگ در لغت به معنای شبکه و شانه عسل و به طور کلی مجموعه موازی و منظم با فواصل برابر است. زمانی که این مجموعه ها به صورت شبکه ای برهم عمود شوند در صنعت با عنوان  گریتینگ  از آن ها یاد می شود.

    درپوش یک مدل شبکه از جنس فولاد است که کاربردهای متنوعی دارد و در بخش های مختلف صنعتی و شهرسازی به کار گرفته می شود و از طرفداران زیادی برخوردار است. به طور مثال درپوش انتخابی بسیار مناسب در نوع کف پوش و پله های کارخانه هاست و کارخانه های زیادی از پوشش گریتینگ به عنوان کف پوش کارخانه خود استفاده می کنند.

    در تعریفی دیگر می توان گفت نوعی صفحه مشبک فلزی است که با استفاده از تسمه یا میلگرد تولید شده واین فلز مشبک به شکل شبکه هایی با فاصله برابر کنار هم قرار گرفته شده است. نوع چینش و ساختار هرنوع گریتینگ متفاوت می باشد.

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    انواع گریتینگ از نظر جنس

    1 – گریتینگ فلزی

    این محصول با استفاده از تسمه ها و میلگرد های فولادی در ابعاد نامحدود ساخته میشود. درپوش فلزی دارای کاربردهای فراوانی است و در برنامه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول انتخابی ایده آل برای پروژه هایی است که در آن از سنگرها و پله ها گرفته تا کف سازی و کف پوش استفاده می شود. درپوش فلزی طیف وسیعی از نیاز مخاطبان را پوشش می دهد و برای اینکه از آسیب های محیطی در امان بماند نیاز به پوششی مقاوم دارد. برای پوشش درپوش فلزی از موادی مثل رنگ و گالوانیزه استفاده می شود. در گریتینگ گالوانیزه، بعد از ساخت  گریتینگ بر روی آن روکشی از جنش گالوانیزه گرم  با ضخامت حدود 90 میکرون قرار میگیرد که باعث میشود در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم شود.

    زمانی که این درپوش به پوشش گالوانیزه آغشته می شود به این عمل اصطلاحا گالوانیزاسیون می گویند، با انجام این عمل مقاومت محصول به قدری افزایش پیدا می کند که در برابر هر نوع خوردگی در امان می ماند و شکل اولیه خود را حفظ می کند. این مسئله باعث شده که از بین انواع گریتینگ، نوع گالوانیزه آن دارای طرفداران زیادی باشد. گریتینگ گالوانیزه یکی از مقاوم ترین انواع درپوش است که دلیل این استقامت نوع پوشش به کار گرفته شده در آن است. از جمله کاربردهای این محصول می توان به کفپوش پله، پوشش سنگر، راهروها، کفپوش، طبقه های اشکوب، پله های اضطراری و … است.

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    2 – گریتینگ کامپوزیت

    گریتینگ فایبرگلاس یا همان کامپوزیت نوعی دیگر از گریتینگ است که با توجه به متریال آن ویژگی هایی متفاوت با گریتینگ فلزی داردمهمترین مزیت این درپوش نسبت به انواع فلزی علاوه بر برتری در خواص مکانیکی و شیمیایی این است که نسبت به نیاز و درخواست مشتری میتوان خواص محصول نهایی را در بازه وسیعی تغییر داد. همچنین در مکان هایی که با توجه به شرایط محیطی مانند رطوبت یا خورندگی محیط نمیتوان از گریتینگ فلزی استفاده نمود، کامپوزیت جایگزین مناسبی برای آن است. مانند صنایع غذایی ، آزمایشگاه ها، کارخانجات بهداشتی، صنایع داروسازی و  پزشکی، آشپزخانه های صنعتی ،موتورخانه، صنایع نفت و گاز، پالایشگاه ها، محیط های بهداشتی و استریل و … کاربرد دارد.

    ویژگی های منحصر به فرد گریتینگ کامپوزیت عبارتند از:

    – استقامت بالا در برابر حرارت

    – استقامت بالا در برابر محیط های اسیدی و الکتروشیمیایی

    – انعطاف شکلی در برابر درخواست مشتریان

    – عایق الکتریسیته و گرما

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    3 – گریتینگ استیل

    در ابعاد مختلف و طرح های متنوع و برای کاربری های مختلف قابل طراحی و تولید میباشد. گریتینگ استنلس استیل به ویژگی مقاومت در برابر زدگی و خوردگی و عمر بالا معروف است. این محصول با وجود هزینه تولید نسبتا بالا طرفداران زیادی در صنعت داروسازی، شیمیایی و غذایی، آشپزخانه های صنعتی، مخازن، نگهداری شیر، درپوش، کفشور، صافی و … دارد. دلیل این موضوع را می توان مقاومت بالای گریتینگ استیل در فضای های اسیدی و بسیار مرطوب است. این محصول همچنین زیبایی منحصر به فردی دارد و در محیط هایی که زیبایی بصری اولویت است به کار گرفته می شود.

    همانطور که پیش از آن گفته شد برای مقاوم سازی گریتینگ فلزی از نوعی پوشش استفاده می شود که به آن خاصیت ضدرنگ می دهد. اما چگونه است که گریتینگ استیل به صورت طبیعی و بدون روپوش خاصیت ضدزنگ را دارد؟ پاسخ این سوال را می توان در آلیاژهای استفاده شده در این محصول جستجو کرد که شامل درصدی از کروم و آهن است. گریتینگ استیل حتی این ویژگی را دارد که جذب آهن ربا نشود و دلیل تمام این شگفتی ها استفاده از نوعی خاص از ورق استیل است که آن 304 می باشد.

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    4- گریتینگ چدنی

    این نوع درپوش از جنس چدن داکتیل تولید میشود و به نوعی محکم ترین گریتینگ برای استفاده در فضاهایی با تردد بالای خودرو و یا پیست اسب سواری و … محسوب می شود. گریتینگ چدنی انتخابی مناسب برای درپوش روی کانال آب یا کانیوو های حاشیه خیابان ها ، رمپ پارکینگ ساختمان های مختلف و محوطه کارخانجات و فضاهای مختلف دیگر به حساب می آید. این محصول به دلیل هزینه قالب بسیار بالا در ابعاد محدودی تولید میشود و ابعاد آن معمولا درطول های 50 سانتی متر و عرض های 13 تا 20 سانتی متر می باشد. نکته مهم درباره گریتینگ چدن کلاس وزنی آن می باشد که برای محیط هایی با تردد بالای خودرو حتما باید کلاس وزنی آن عدد 25 تن یا 40 تن باشد.

    5- گریتینگ آلومینیوم

    این محصول از انواع صفحات مشبک موجود در بازار می باشد که در مواردی به کار می رود که کاهش وزن و کیفیت بالا مطرح می باشد. گریتینگ آلومینیوم در مکان هایی با قابلیت خورندگی بالای قطعات مورد استفاده قرار می گیرد.  آلومینیوم در مقابل رطوبت بسیار مقاوم می باشد و نسبت به سایر فلزات از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این محصول به خاطر داشتن ساختاری مناسب دارای جذب آلودگی بسیار کم نسبت به آهن و سایر مواد اولیه دیگر در ساخت محصولات گریتینگ است.

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    6- گریتینگ مضرس

    گریتینگ مضرس از نظر ظاهری به گریتینگ های آجدار و دندانه دار گفته می شود که همین باعث می شود لغزندگی سطوح را کاهش دهند. این گریتینگ در محیط هایی که ممکن است به دلیل وجود رطوبت، روغن یا … لغزنده باشند به کار می رود و سطح آج دار و دندانه دار آن باعث می شود خطر احتمالی لغزیدن کاهش یابد و محیطی امن برای افراد در آن محیط فراهم شود. این گریتینگ در محیط های پر رفت و آمد که عوامل جوی باعث لغزندگی آن می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد تا کسانی که در آن محیط رفت و آمد می کنند دچار آسیب دیدگی نشوند. هر مکانی که سطوح روغنی داشته باشد مثل برخی از کارخانه ها، برای جلوگیری از لغزندگی و ایجاد اصطکاک، گریتینگ مضرس یا دندانه دار را انتخاب می کنند.

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    انواع گریتینگ از نظر ساختاری

    شبکه فولادی از نوع تسمه در تسمه

    شبکه فولادی از نوع تسمه در نیم تسمه

    شبکه فولادی از نوع تسمه در میلگرد

    شبکه فولادی از نوع تسمه در 4پهلوی تابیده

    لازم به ذکر است گریتینگ تسمه در میلگرد از آن جایی که بازه ی زمانی تولید آن کوتاه تر است طرفداران مخصوص به خود دارد.

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    مشخصات فنی گریتینگ

    این درپوش شامل چند عضو اصلی می باشد که هر یک از آن ها نقشی در پیکره درپوش بر عهده دارند. این اجزا شامل موارد زیر می باشند:

    تسمه ی باربر: وظیفه ی تحمل بار را دارد.

    رابط ها: وظیفه ی آن محافظت از چشمه گریتینگ است.

    چشمه: فضای بین باربر و رابط است.

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    وزن گریتینگ

    وزن درپوش یکی از مشخصاتی است که به صورت مستقیم بر روی قیمت و تصمیم خریدار تاثیر می گذارد. این مسئله به عوامل متقاوتی بستگی دارد مثلا هرچه ضخامت و ارتفاع تسمه باربر بیش تر باشد، وزن این محصول بالا تر است و در پی آن قیمت درپوش افزایش می یابد.

    فرآیند ساخت گریتینگ

    فرآیند تولید گریتینگ های فلزی به دو روش ذیل انجام می شود :

    روش اول : تولید با روش جوش CO2

    روش دوم : تولید با روش الکتروفورج یا ماشینی

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    تولید با روش جوش CO2

    سازنده این محصول که حتما فردی دارای تجربه و مهارت است، کلیه مراحل تولید این محصول را از مرحله برش تسمه ها و میلگردهای درپوش، پانچ تسمه های گریتینگ، مونتاژ درپوش و در نهایت جوشکاری را با جوش co2 و با ماشین آلات مجهز انجام می دهد. نکته ای که در این فرایند اهمیت دارد این می باشد که گریتینگ با کیفیت جوش بخورد و بعد از جوش ایرادی نداشته باشد.

    تولید با روش الکتروفورج یا ماشینی

    این روش نسبت به روش جوش CO2 بروزتر می باشد. یکی از محدودیت هایی که در روش تولید درپوش بصورت الکتروفورج وجود دارد این است که در ایران تنها بصورت تسمه در چهار پهلوی تابیده تولید می شود.

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    مزیت های روش الکتروفورج نسبت به روش جوش

    – وزن کم نسبت به روش قدیمی

    – مقاومت باربری تا 30% در این روش بیشتر است

    – نداشتن خوردگی و ترک نسبت به فرآیند اتصال قدیمی (جوش Co2)

    – گالوانیزاسیون بهتر و جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی در نقاط اتصال در طول زمان

    – بدلیل یکنواخت بودن تمامی نقاط اتصال دارای خلل و فرج نیست

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

    به طور کلی گریتینگ کاربردهای متنوعی در صنعت و شهرسازی  دارد. این محصول نسبت به نمونه های مشابه خود برتری زیادی دارد و دلیل آن وزن کم، تحمل باربری بالا، عبور نور و هوا و زیبایی بصری آن می باشد. این شبکه ها طیف گسترده ای به لحاظ شکل و جنس دارند که جنس گریل می تواند فلزی باشد که متداول ترین نوع آن گالوانیزه، چدنی و کامپوزیت می باشد.

    درپوش می تواند از مواد مختلفی مانند فولاد، آلومینیوم، فایبرگلاس نیز ساخته شود. در ادامه به جنس های متفاوت متریال گریتینگ اشاره می شود.

    پس دانستیم:

    • گریتینگ در زبان فارسی به درپوش معروف است.
    • گریتینگ انواع مختلفی دارد و هریک از آن ها کاربردهایی متفاوت دارند
    • در انگلیسی معادل پنجره و شبکه است
    • محبوب ترین نوع آن گریتینگ گالوانیزه است
    • در بخش های مختلف صنعت و شهرسازی به کار گرفته می شود

    گریتینگ تشفاچیست؟  گریتینگ چه کاربردی دارد ؟ شرکت توسعه شبکه فولادی آسیا – 76274005 – 021 تشفا – تولیدکننده محصولات فولادی گریتینگ  – گریتینگ فولادی درپردیس

     

    پیوستن به گفتگو