• کلینیک ساختمان پردیس پلتفرم تخصصی رپورتاژآگهی تولیدکنندگان و فعالان صنعت ساختمان ایران
author 60 - 09101797990

ساخت پارکینگ محوطه / ساخت پارکینگ درمحوطه مجتمع مسکونی /  ساخت پارکینگ مسقف درمحوطه

طراحی و ساخت پارکینگ مسقف درمحوطه حیاط ویلا و مشاعات مجتمع های مسکونی و اداری

ساخت پارکینگ محوطه / ساخت پارکینگ درمحوطه مجتمع مسکونی /  ساخت پارکینگ مسقف درمحوطه

ساخت پارکینگ در حیاط به صرفه است؟ معرفی انواع پارکینگ و سایبان

امروزه به غیر از تعدادی از برج‌ها و مجتمع‌ها مسکونی که از پارکینگ سرپوشیده برخوردار هستند، بسیاری از آپارتمان‌ها از پارکینگ‌هایی بهره می‌برند که فاقد هر گونه سقف بوده و خودرو کاملاً در معرض شرایط مختلف آب و هوایی قرار می‌گیرد. راه‌حل این موضوع ساخت پارکینگ در حیاط است. بدین منظور از روش‌ها و مصالح مختلفی می‌توان استفاده کرد و یک فضای سربسته مناسب را ایجاد کرد. در ادامه این مطلب از ویکی ساختمون قصد داریم که به بررسی روش‌های ساخت و انواع پارکینگ و سایبان بپردازیم.

ساخت پارکینگ محوطه / ساخت پارکینگ درمحوطه مجتمع مسکونی /  ساخت پارکینگ مسقف درمحوطه

آیا ساخت پارکینگ و سایبان در حیاط انتخاب درستی است؟

پاسخ به این موضوع به خود شما بستگی دارد. در واقع شما با استفاده از یک روش ساخت پارکینگ و مصالح به خصوص که در ساخت آن به کار می‌برید تعیین کننده کیفیت نهایی کار هستید. بر همین اساس با داشتن کمی دانش فنی و آگاهی از روش‌ها و انواع پارکینگ و سایبان در حیاط می‌توان ساخت آن در پارکینگ را انتخابی درست در نظر گرفت.

ساخت پارکینگ محوطه / ساخت پارکینگ درمحوطه مجتمع مسکونی /  ساخت پارکینگ مسقف درمحوطه

در ساخت پارکینگ چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

برای اینکه در آخر کار از نتیجه حاصل شده کامل راضی باشید باید از همان ابتدای کار نیازهای خود را کاملاً مشخص کنید و بر اساس منابعی که در اختیار دارید کار را به پیش ببرید. منظور از منبع در واقع بودجه و فضای در دسترس در حیاط ساختمان است. قبل از شروع پرسش‌های زیر را پاسخ دهید.

  • قصد دارید خودروی خود را در برابر چه عواملی محافظت کنید؟ گرما یا سرما؟ یا هر دو؟
  • فضایی که در اختیار دارید برای ساخت پارکینگ یا سایبان کفایت می‌کند؟
  • چقدر بودجه برای این کار کنار گذاشته‌اید؟
  • آیا همسایه‌ها با این کار مشکلی نخواهند داشت؟
  • آیا همسایه‌ها نیز علاقه‌مند به ساخت پارکینگ و سایبان در حیاط هستند؟
  • چه سبک و مدلی مدنظر دارید؟ آیا با بودجه شما همخوانی دارد؟

انواع پارکینگ برای ساخت در حیاط

به طور کلی جدایی از مصالحی که می‌توان در ساخت پارکینگ در حیاط به کار برد، پارکینگ‌ها را بر اساس روش اجرا به چند نوع مختلف دسته بندی کرده‌اند که از قرار زیر هستند. به طور کلی خود را به مدل یا سبک خاصی محدود نکنید. از هر چیزی می‌توانید برای ساخت پارکینگ استفاده کنید. پارکینگ‌های چوبی در برخی از مناطق کشور گزینه بسیار ایده آلی هستند که همخوانی بالایی با برخی از سبک‌های معماری دارند. استفاده از سازه‌های بتنی در ترکیب با فولاد و چوب نیز گزینه خوبی است و مزیت‌های خاص خود را خواهد داشت.

ساخت پارکینگ محوطه / ساخت پارکینگ درمحوطه مجتمع مسکونی /  ساخت پارکینگ مسقف درمحوطه

 

پارکینگ‌های پیش‌ساخته

بدون شک یکی از بهترین انتخاب استفاده از سازه‌های پیش‌ساخته است که به عنوان پارکینگ استفاده می‌شوند.‌ این سازه‌ها در مدل‌های مختلف موجود هستند و پس از حمل در محل مورد نظر نصب می‌شوند. از نظر سادگی و راحتی کار گزینه بسیار ایده آلی است. از طرفی هم در سبک‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند و از همین رو می‌توان تعدادی زیادی پارکینگ را در حیاط با استفاده از این روش با هماهنگی دیگر همسایه‌ها ساخت.

از نظر جنس و مصالح هم این نوع از پارکینگ‌ها در ایران در سه دسته آلومینیوم، فولاد و آلوموود ساخته می‌شوند. در ساخت سقف این سازه‌ها سعی می‌شود که مصالح غیر فلزی استفاده شود تا فضای قرار گرفته در زیر آن از نظر گرما و سرما چندان تحت تأثیر قرار نگیرد و از همین پلی کربنات بهترین گزینه برای این کار هستند. این نوع از پارکینگ‌ها هم به صورت سایبان و هم یک پارکینگ کاملاً پوشیده قابل اجرا هستند.

ساخت پارکینگ محوطه / ساخت پارکینگ درمحوطه مجتمع مسکونی /  ساخت پارکینگ مسقف درمحوطه

 

پارکینگ سازه چادری

سازه‌های چادری که پیش‌تر در مطلب سازه‌های چادری به طور مفصل به آن پرداختیم از دیگر انتخاب‌های خاص برای ساخت پارکینگ در حیاط است. این سازه‌ها شامل یک چهارچوب و یک سقف چادری شکل می‌شوند. به دلیل ساختار ویژه‌ای که دارند از نظر جنبه زیباشناختی برتری قابل توجهی نسبت به سایر انواع پارکینگ برای ساخت در حیاط دارد. سازه‌های چادری در مدل‌های مختلفی طراحی و اجرا می‌شوند از همین رو می‌توانند مناسب هر سلیقه و فضایی باشند و از طرفی هم امکان اجرای آن‌ها در مقیاس‌های مختلف وجود دارد.

 

پارکینگ سنتی

جدایی از چند روش اصولی که برای ساخت پارکینگ در حیاط وجود دارد، به روش‌های ارزان‌تر و ساده‌تری هم می‌توان در این خصوص اقدام کرد و ساخت پارکینگ، نیازی به زیرسازی پیدا نخواهد کرد. شما تنها با اندازه‌گیری صحیح و هماهنگی با همسایه‌ها می‌توانید نسبت به ساخت پارکینگ اقدام کنید. از دیوارهای دور حیاط می‌توانید به عنوان پایه استفاده کنید. این روش از ساخت پارکینگ در حیاط علی‌رغم سادگی که دارد از نظر زیباشناختی نمی‌تواند خیلی جالب و توجیه‌پذیر باشد.

ساخت پارکینگ محوطه / ساخت پارکینگ درمحوطه مجتمع مسکونی /  ساخت پارکینگ مسقف درمحوطه

ساخت سایبان در حیاط

در برخی از مناطق کشور به دلیل شرایط آب و هوایی بسیاری نیاز دارند تا از پارکینگ‌های کاملاً سرپوشیده برای حداکثر محافظت از خودروها استفاده کنند. اما مناطقی نیز به این محکم کاری نیازی نخواهند داشت و صرفاً یک سایبان برای محافظت از خودرو کفایت خواهد کرد. برای این کار می‌توانید از سایبان‌های پیش‌ساخته استفاده کنید که در سریع‌ترین زمان ممکن نصب و اجرا خواهد شد. از طرفی این نوع از سایبان برای ساخت در پارکینگ حیاط را می‌توان با هماهنگی همسایه‌ها برای چند پارکینگ اجرا کرد و هزینه به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

 

سازه‌های چادری نیز که در بالا برای ساخت پارکینگ اشاره کردیم برای سایبان نیز بسیار ایده آل هستند و از نظر زیباشناختی هم برتری زیادی نسبت به انواع دیگر سایبان‌ها دارند. ناگفته نماد که این سایبان‌ها در مقایسه با نوع پیش‌ساخته هزینه بالاتری خواهند داشت. روش دیگری نیز که ساخت سایبان در پارکینگ به طریق سنتی است و اگرچه هزینه کمی خواهد داشت اما باعث ناهماهنگی در معماری آپارتمان‌ها خواهند شد که شاید برخی به این موضوع حساس باشند.

در بسیاری از شرایط جغرافیایی و اقلیمی سایبان‌های بهترین گزینه هستند زیرا هم هزینه بسیار کمتری دارند و هم اینکه فضای کمی را اشغال می‌کنند. ناگفته نماند سایبان‌ها را می‌توان به صورت ثابت و متحرک به کار برد. به طوری که در مواقع لزوم می‌توانید به راحتی سایبان را جمع کنید.

ساخت پارکینگ محوطه / ساخت پارکینگ درمحوطه مجتمع مسکونی /  ساخت پارکینگ مسقف درمحوطه

سخن آخر

پارکینگ‌ها در بسیاری از آپارتمان‌های فضایی کاملاً باز هستند که در شرایط مختلفی می‌تواند در درازمدت آسیب‌هایی به خودروها وارد کند و از این رو بسیاری نسبت به ساخت یک پارکینگ و سایبان در حیاط اقدام می‌کنند. ساخت پارکینگ و سایبان در حیاط طبق اصول مشخصی صورت می‌گیرد و قبل از هر کاری باید نیازها و منابع خود را کامل مشخص کنید.

ساخت پارکینگ محوطه / ساخت پارکینگ درمحوطه مجتمع مسکونی /  ساخت پارکینگ مسقف درمحوطه

نورپردازی محوطه

img

مدیریت

پست‌های مرتبط

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی چیست؟ در پاسخ به vps چیست باید بگوییم در...

ادامه مطلب

تجهیزات روشنایی محوطه دوستان ، چراغ محوطه دوستان ، چراغ ساختمانی و چراغ پارکی

تجهیزات روشنایی محوطه دوستان ، چراغ محوطه دوستان ، چراغ ساختمانی و چراغ پارکی / – چراغهای سقفی – چراغهای دیواری – آویزهای تزیینی (آشپزخانه، اتاق خواب و مکانهای تجاری و تفریحی و …) – چراغهای پارکی و محوطه ای

ادامه مطلب

درب باز کن ریلی اتوماتیک سیماران ، قیمت درب باز کن ریلی برای پارکینگ

درب باز کن ریلی اتوماتیک سیماران ، قیمت درب باز کن ریلی برای پارکینگ / عامل فروش محصولات صنایع الکترونیک سیماران شامل :  درب باز کن اتوماتیک ریلی و بازویی ،  آیفون تصویری و صوتی ،  درب بازکن صوتی و تصویری و سیستمهای حفاظتی و امنیتی ، دستگاه XVR سیماران ، دستگاه DVR سیماران دوربین تحت شبکه

ادامه مطلب